Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car

Bilinmesi Gerekenler

1- Kiralama ile İlgili Kişi Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamaları

 

Minimum 1 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 22 yaşını doldurmuş kişiler ;

 

• B, C, D, S grubu araçları ,

 

Minimum 2 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 24 yaşını doldurmuş kişiler ;

 

• F, G, T, I, R, J  grubu araçları ,

 

Minimum 4 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 26 yaşını doldurmuş kişiler ;

 

* L, M, N, O  grubu araçları ,

 

Minimum 6 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 27 yaşını doldurmuş kişiler ;

 

• K, V, W, X, P grubu araçları ,

 

Minimum 8 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 29 yaşını doldurmuş kişiler ;

 

• Z grubu araçları kiralayabilirler.

 

2- Kiralama Süreleri ve Saat Farkı Uygulamaları

 

Kiralamalarda en az kiralama süresi 24 saatir (1 Gündür).  Araç kiralandığı anda 1 gün kullanım tutarı ile başlar. Farklı gün sayısı ile kiralama yapılıp (örnek 7 gün), araç daha erken iade edilmek istenirse (örnek 2 gün), fiyat 2 gün üzerinden hesaplanır. Ayrıca araç saat 09:00’da alındı ise 24 saat kullanım hakkı ile 1 (bir) gün kullanım hakkı vardır. İade ertesi gün saat 11:00’da yapılır ise 2. (ikinci) gün ücreti kiralama yapan kişi/kuruma fatura edilir.

 

3- FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

 

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Mini Hasar Sigortası, İptal Güvence Sigortası fiyatlara dahil, KDV dahil değildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, Tek Yön Drop Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Bebek Koltuğu ücretlendirmesi günlük olarak yapılmaktadır. 15 günü geçen günlük kiralamalarda ilk 15 gün fatura edilir, kalan günler fatura edilmez. Araçların müşteriye teslimi tam dolu veya boş depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Fazla yakıt ile ilave edilen yakıt ise iade talebine istinaden işleme alınır. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

 

 

4- TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

 

Aracın bir lokasyondan alınıp başka bir lokasyona bırakılması (30 km üstü durumlarda) aracın çıkış ofisine olan mesafesine istinaden alınan bir ücret söz konusudur ve bu drop ücreti olarak adlandırılmaktadır.

 

5- İLAVE SÜRÜCÜLER

 

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki 1 kişinin  ilave sürücü olma talebiyle birlikte sürücü belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. Bu işlem ile ilave sürücü Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilebilinir..Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

 

6- TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

 

Zeplin Car Rental ofislerinden araçlar teslim alınabilir bırakılabilinir. Uçuş bilgileri ibraz edilerek de havalimanlarından araç teslim alınabilir. Ofislerimizin olmadığı bölgeler için iletişime geçiniz.

 

7- TESLİM GECİKMELERİ

 

Kiralama 24 saat esasına göre yapılır. Alış-bırakış saatlerinde 2 saati geçen farklarda ekstra 1 gün ücreti yansıtılır.

 

8- ÖDEME

 

Ödemeler nakit, banka havalesi, eft veya kredi kartı ile yapılabilir. Kiralama esnasında ödemenin nasıl yapılıdığından bağımsız olmak üzere; mutlaka kiralayana ait bir kredi kartı ve kiraladığı gruba göre aşağıdaki tutarlarda kullanılabilir bakiyesi bulunması gerekmektedir.

 

Bloke Bedelleri

 

• B-C-D-S-F-G-T Grup (İ20, Clio, Corsa, Fiorino, Egea, Taliant v.b. araçlar) için 1.500 TL

• I-R-J-U Grup (Bayon, Crossland, Megane, Duster v.b. araçlar ) için 2.000 TL  

• L-M-N-O-P-P1 Grup (Grandland, 508, C180, DS7, Staria Elite v.b. araçlar) için 2.500 TL

• K-V-W-X-Z Grup (E180, S90, Tesla, EQE  v.b. araçlar) için 3.000 TL

şeklinde uygulanacaktır.


* Ofis yetkilerimiz gerekli görüldüğü takdirde bloke tutarlarını arttırabilirler.

 

 

9- TRAFİK CEZALARI

 

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

 

 

10- ÖNEMLİ NOTLAR

 

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0850 800 01 34 numaralı Çağrı Merkezimize bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0850 800 01 34 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.