Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Araç rezervasyonumu nasıl yapabilirim?

  Araç kiralama rezervasyonunuzu; web sitemizden, mobil uygulamamızdan ve kurumsal@zeplincar.com adresinden kolayca yapabilirsiniz.

 • Online rezervasyonu nasıl yaparım ?

  www.zeplincar.com internet sitemizden gerekli bilgileri girerek ''teklif al'' bölümünü tuşladığınızda talebiniz tarafımıza iletilecektir. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede mail adresinize dönüş yapacaktır.

 • Aracımı nereden teslim alabilirim?

  55 il ve 93 ayrı teslimat noktamızdan Dilediğiniz Aracı, Dilediğiniz Zaman ve Dilediğiniz Yerden teslim alabilirsiniz.

  Ayrıca, kurumsal üyelerimize kiralık araçlarını ücretsiz adreslerinde teslim ediyoruz. Kurumsal Üyelik avantajlarından faydalanmak için sizde Kurumsal Üyelik Başvuru formunu doldurun.

 • Aracımı ne kadar süre ile kiralayabilirim?

  İster günlük , ister aylık tüm kiralama ihtiyaçlarınıza uygun sürelerde araç kiralayabilirsiniz.

 • Rezervasyonumda nasıl değişiklik yaparım?

  Rezervasyonunuzla ilgili değişiklikleri, kurumsal@zeplincar.com adresine mail göndererek ya da 0850 800 01 34 numaralı Çağrı Merkezi hattımızı arayarak yapabilirsiniz.

 • Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

  Rezervasyon iptalini, alış saatinden 3 saat öncesine kadar kurumsal@zeplincar.com adresine mail göndererek ya da 0850 800 01 34 numaralı Çağrı Merkezi hattımızı arayarak yapabilirsiniz.

 • İptal Güvence Paketi nedir? Ek ücret ödemem gerekir mi?

  İptal Güvence Paketi, rezervasyonunuza alış saatinden 3 saat öncesine kadar iptal etmenizi sağlar. Araç kiralamanızı, kullanılması beyan edilen günden daha erken iade edilmesi durumunda oluşacak maliyeti güvence altına alır. Zeplin'den kiraladığınız araçlarda bu hizmet fiyata dahildir ve ekstra bir ücret ödemezsiniz.

 • Araçlarınızda trafik sigortası ve kasko var mı?

  Tüm araçlarımızda trafik sigortası ve full kiralık araç sigortası mevcuttur. Genel Sigorta Şartları dahilinde işlem yapılmaktadır.

 • Mini Hasar Sigortası nedir? Ek ücret ödemem gerekir mi?

  Mini Hasar Sigortası, araçta oluşan küçük hasarların kaza tutanağı ya da polis raporuna gerek kalmadan teminat kapsamına alır. Zeplin'den kiraladığınız araçlarda bu hizmet fiyata dahildir ve ekstra bir ücret ödemezsiniz.

 • İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası nedir? Ek ücret ödemem gerekir mi?

  Trafik Sigortası Poliçesi'nde teminat harici 3. şahıslara karşı tutulan manevi tazminat taleplerini kapsar. Zeplin'den kiraladığınız araçlarda bu hizmet fiyata dahildir ve ekstra bir ücret ödemezsiniz.

 • Ferdi Kaza Sigortası nedir? Ek ücret ödemem gerekir mi?

  Ferdi Kaza Sigortası, beklenmedik kaza riski nedeniyle sürücü ve araç içindeki yolcuları sigorta limitleri dahilinde güvence altına alır. Zeplin'den kiraladığınız araçlarda bu hizmet fiyata dahildir ve ekstra bir ücret ödemezsiniz.

 • Kiralama Koşullarınız nedir?

  Kurumsal fiyat listemiz, portföyümüze dahil olan kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

  Mini Hasar Sigortası fiyatlarımıza dahildir. Grup bazında aşağıda belirtilen limitlere istinaden beyan ile işlem yapılabilir.

  - B – C – D – S – F – G – T – I Grupları 4.000 TL
  - R – J – U Grupları 4.500 TL
  - L – M Grupları 5.750 TL
  - N – O Grupları 7.500 TL
  - K – V – W Grupları 9.000 TL

  - X – Z Grupları 15.000 TL
  - P – P1 Grupları 5.750 TL

  Araçlarımız kaskoludur, genel kasko uygulamaları geçerlidir.

  Daha detaylı bilgi için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

 • Kurumsal Üyelik Nedir ?

  Türkiye'de ilk kez Zeplin Car tarafından uygulanan, portföy müşterilerimize operasyon ve maliyet avantajlarını bir arada sunan, sadece bir mail ile Türkiye çapındaki kiralamalarını gerçekleştirmelerini sağlayan, araştırma-tahsis-ödeme süreçlerindeki zaman kaybını minimuma indiren, kurumsal araç kiralama sistemidir.

 • Kurumsal Üyelik avantajlarınız nelerdir?

  Kurumsal Üyelik; fiyat avantajının yanı sıra, Ekonomik segmentten Premium segmente her ihtiyaca uygun 30.000 araç filosu ile tüm Türkiye’de adrese teslim ve adresten iade alma hizmeti, Sabit fiyat garantisi ile maliyetlerinizi kontrol etme imkanı, Şirketinize özel müşteri temsilcileriyle hızlı rezervasyon yapmanızı sağlar.

 • Firmamı nasıl Kurumsal Üye yaparım?

  Kurumsal Üyelik talebinizi, web sitemizde bulunan Kurumsal Üyelik Başvuru formunu doldurarak online olarak iletebilirsiniz. Form içerisine Vergi Levhası ve Faaliyet Belgesini eklemeniz durumunda talebiniz önceliklendirilecek olup, tarafınıza kısa sürede dönüş yapılmasını sağlayacaktır.

 • Kurumsal Üye çalışanıyım, nasıl araç kiralarım?

  Çalıştığınız firma Zeplin Kurumsal Üyesi ise, rezervasyonunuz sırasında çalıştığınız firma bilgisini paylaşmanız gerekmektedir. Araç teslim noktasında beyan ettiğiniz firmada çalıştığınıza dair hizmet dökümünüzü yada kurum kimliğinizi göstermeniz durumunda, Kurumsal müşterilerimize özel avantajlarla araç kiralayabilirsiniz.

 • Bireysel olarak kiraladığım aracın faturasını firmama kestirebilir miyim?

  Evet, Bireysel olarak kiraladığınız aracın faturasını, firmanız üzerine kestirebilirsiniz. Ayrıca, firmanızı Zeplin Kurumsal Üyelik Sistemine dahil ederek kurumsala özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

 • Kiraladığım aracın faturasını ne zaman alabilirim?

  Araç kiralamanızın sonunda faturanız düzenlenerek tarafınıza iletilmektedir.

 • Kredi Kart Kullanım Zorunluluğu Var mı ?

  Bireysel kiralama işlemlerinde kredi kartı ön provizyon uygulamamız bulunmaktadır. Alınan provizyon 15 gün sonra otomatik olarak silinmektedir. Araç gruplarına göre değişiklik gösteren bloke bilgilerimiz kiralamanız esnasında belirtilmektedir. Kurumsal üyelerimiz kredi kartı provizyon uygulaması dışındadır.

 • Kiralık araçlarınızda kış lastiği var mı?

  Kış lastikli olarak yapmış olduğunuz rezervasyonlarda, kış lastik hizmeti araç uygunluğu olması durumunda sağlanabilmektedir. Araç uygunluğu olmadığı durumlarda ek hizmet bedeli iade edilmektedir.

 • Provizyon ücreti nedir?

  Provizyon ücreti, kredi kartınıza konulan bir bloke işlemidir, karttan tahsil edilmez sadece bloke konulur. Araç gruplarına göre değişiklik gösteren bloke bilgilerimiz kiralamanız esnasında belirtilmektedir.

 • Araç kiralarken kredi kartıma konulan provizyon (blokaj, depozito) ne zaman iade edilir?

  Banka ile yapmış olduğumuz anlaşmaya istinaden 25 gün sonunda banka tarafından otomatik olarak kalkacaktır. İşlem sonrasında karta herhangi bir para girişi olmayacağı için ekstrenize yansıyan bir işlem olmayacak, sadece kartınızın kullanılabilir limitinde  yükselme olacaktır. 25 gün sonunda kartınızdaki bloke kalkmadı ise kiralama sözleşme numaranız ile birlikte tahsilat@zeplincar.com adresine iletebilirsiniz.

 • Kiraladığım aracın plakasına trafik cezası kesildiğinde ne yapmalıyım?

  Kiraladığınız aracın plakasına kullanım süreniz içinde Trafik Paza Cezası düzenlenmesi durumunda, ceza Zeplin tarafından ödenir. Ceza bedeli tarafınıza fatura edilerek ödeme makbuzu paylaşılır.

 • Trafik cezası T.C. numarama kesildiğinde ne yapmalıyım?

  PTT, İnternet Bankacılığı ya da Dijital Vergi Dairesi uygulaması üzerinden "beyanlı ödeme" seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz.

 • Kiraladığım aracı, farklı bir ilde iade edebilir miyim?

  Kiralık aracınızı farklı ilde iade edebilirsiniz. Alış ve iade ofis illeri arasındaki km başına drop bedeli ödersiniz. Drop bedelini online rezervasyonunuzda alış ve iade ofislerini seçerek görebilirsiniz ya da 0850 800 01 34 numaralı Çağrı Merkezi hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Drop bedeli nedir?

  Kiralık aracınızı teslim aldığınız nokta ile teslim etmeyi düşündüğünüz nokta birbirinden farklı olabilir. Aracın teslim alındığı ve teslim edildiği nokta arasındaki km farkına göre oluşan ek ücrete drop bedeli denir.

 • Promosyon Kodu Nedir ?

  Promosyon kodu, kampanya ve özel indirimlerden yararlanmanızı sağlayan bir ayrıcalık kodudur.