Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car
Şaft Tüneli Nedir?
Şaft Tüneli Nedir?
Haz / 14 / 2024
601
Quickshift Şanzıman Nedir?
Quickshift Şanzıman Nedir?
Haz / 14 / 2024
526
Motor Bloğu Nedir?
Motor Bloğu Nedir?
Haz / 14 / 2024
512

Araç Kiralamada Findeks Notu

Araç kiralamada Findeks notu bu sektörü çok yakından ilgilendiren bilgiler içerir. Müşterilerin düzenli ödeme yapması konusunda onların ödeme alışkanlıklarını takip etmek maddi alışveriş ve anlaşmalarda büyük önem arz eder. Özellikle vadeli ödemeler söz konusu olduğunda müşteri olan firma ve bireylerin bu konudaki alışkanlıklarını görmek gerekir. Düzenli ödeme yapan ve ödemeleri aksatan müşterileri karşılaştırmak ve buna göre değerlendirme yapmak, hizmet veren firmalar adına faydalı sonuçlar doğurur.
 

Genelde uzun süreli araç kiralama hizmeti ile araç filosu talep eden firmaların ödeme konusundaki yaklaşımlarını görmek gerekir. Birey olarak araç kiralamalarda ücretlerin peşin alınması söz konusudur. Aracın müşteriden kaynaklanan bir sebeple zarar görmesi durumunda müşterinin hatırı sayılır rakamlar ödemesi söz konusu olabilir. Bu tür durumlara karşı Rent a Car firmasının Findeks notu konusunda araştırma yapması ve bilgi alması olağan bir süreç olarak görülmelidir.
 

Araç fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle araç filosunu kiraya veren firmaların üstlenmiş olduğu riskte önemli bir artış söz konusudur. Bu riski almadan önce kurumsal araç kiralama firmalarının müşteriler hakkında bilgi edinmek istemesi son derece doğaldır. Borcuna sadık olan müşterilerle çalışmayı herkes ister. Findeks notu sayesinde birey ve firmaların bu konudaki alışkanlıklarını görmek mümkün olur. 1500-1900 arasında bir puanlama genelde olumlu olarak kabul edilir. Risk oluşturan puan aralıklarında kiralama firmasının iyi düşünmesi ve sonradan pişmanlık duymaması gerekir.


Findeks Nedir?


Alışveriş, kredi ve anlaşmalarda çok sık duyduğumuz Findeks, bilgi alma konusunda insanlara hizmet veren bilgi adresidir. Findeks nedir sorusuna verilecek en iyi cevap ise kredi kayıt bürosu olacaktır. Tüm birey ve firmaların kredi hareketleri bu büronun çalışmaları ile gözden geçirilir. Kart, hesap ve kredi ödemeleri konusunda yapılan puanlama ise güvenilir müşteri arayan firmalar için önemli bir veri ortaya koyar.
 

Araç kiralama firmaları pek çok şirketin araç filosu ihtiyacını uzun süreli olarak karşılar. Maddi değeri oldukça yüksek bir filo kiraya verilirken, müşteriye güvenilip güvenilmemesi büyük önem arz eder. Önemli bir risk alan firmalar maddi olarak yatırımlarının karşılığını zamanında almak isteyecektir. Bu sebeple Rent a Car firmaları müşteriden isteklerini yaparken Findeks notu bu istekler içinde yer almaya başlamıştır.
 

Her bir aracın çok değerli olduğu düşünülürse alınacak olan Findeks notu ile araçların ve ücretlerin güvende olmasını sağlamak mümkün olur. Kredi ve benzer ödemelerde sadık firmalar müşteri olarak daha çok güven verir. Parasını rahat ve sorusuz alacağını bilen firmaların önünü daha iyi görmesi söz konusu olur.


Araç Kiralarken Findeks Kredi Notu Ne İşe Yarıyor?


Araç kiralarken Findeks kredi notu ne işe yarıyor sorusuna verilecek cevap çok nettir. Kredi notu konusunda elde edilen bilgiler kiralama girişiminde bulunan firma ile iş birliğinin risklerini ortaya koyar. Bu bilgiler ışığında yapılan değerlendirmelere dayanarak bazı riskler konusunda daha bilinçli şekilde davranmak söz konusu olur. Örnek verecek olursak bir firma araç filosu kiralamak istediğinde ondan Findeks notu istenir. Eğer Findeks notu yeterli düzeyde ve düşük değilse firmanın güven vermesi söz konusu olur. Findeks kredi notunun düşük olması durumunda yapılacak anlaşmadan doğacak bir takım risklerin ortaya çıkabileceği önceden görülür. Teminat ya da ücret talebi ile Rent a Car firmalarının kendini garantiye alması söz konusu olur. Findeks notuna önem vermeyen firmaların beklenmedik sürprizlerle karşılaşma ihtimali daha yüksek olur.
 

Araç kiralama ve özellikle de filo kiralama durumunda anlaşma yapmak gerekir. Anlaşma öncesinde müşteri olan firma ve bireylerden bazı belgeler istenir. Findeks notu bilgisi de önem taşır. Bu bilgi ışığında firmaların aldığı riskler değerlendirilir ve önceden tedbirli davranmak mümkün olur.


Araç Kiralarken Neden Findeks Notu Sorgulanıyor?


Araç ihtiyacını kiralık filo üzerinden karşılayan çok sayıda firma mevcuttur. Bu firmalar aracı almak yerine kiralayıp sermayesini daha akılıca kullanma yoluna gitmektedir. Çok sayıda aracın uzun vadeli kiralanması ortaya önemli rakamların çıkmasına neden olmaktadır. Müşteri olan firmaların bu rakamları ödeyeceğinden emin olmak gerekir. Anlaşmalar her ne kadar gerekli şekilde yapılsa da firma ve bireylerin ödeme alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.
 

Findeks notu sorgulama işlemi ile bankalarla iş yapan firmaların durumu hakkında en gerçekçi bilgilere sahip olunur. Kredi konusunda tüm kayıtları tutan bir sistem sayesinde risk oluşturan özel ve tüzel kişiler hakkında doğru bilgiye sahip olmak mümkün olur. Firmaların daha güvenli koşullarda anlaşma yapabilmesi için Findeks bilgilerinin büyük önemi söz konusudur. Araç kiralanırken neden Findeks notu sorgulanıyor sorusuna cevap olarak ödemenin garantiye alınması şeklinde görmek mümkündür.


Araç Kiralamada Findeks Notu Süreci Nasıl Etkiliyor?


Araç kiralamada Findeks notu süreci nasıl etkiliyor gibi bir soruda merak ettikleriniz varsa kredi kayıt bürosunun ortaya koymuş olduğu bilgiler fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Ödeme alışkanlığı iyi olan ve borcunu zamanında ödemeye çalışanların yüksek notları her türlü alışveriş ve hizmet alımında avantaj sağlar. En azından güven ortamının oluşmasına katkı sağlar. Maddi değeri dövize bağlı olarak sürekli artan araçların cüzi rakamlarla kiraya verilmesi firmalar için önemli bir risk ortaya koyar. Bu riski göze alan firmalar ise en başta müşterilerine güvenmek ister.
 

Kiralanacak aracın değeri, segmenti, kiralama süresi ve ödeme koşulları Findeks bilgilerinin incelenmesi ile yapılıyor. Rent a Car firmasına gerekli güven ve teminatı oluşturan firmalar en uygun hizmetlerden anında yararlanma fırsatı buluyor. Daha önceki süreçlerde ödeme koşulları hakkında bilgi ve fikir edinen firmaların kafası bu sayede daha rahat etme şansı buluyor.


Findeks Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?


Findeks kredi notu öğrenme konusunda izleyeceğiniz iki yol bulunmaktadır. İlk olarak T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi yazılarak 1122'ye masaj atılması durumunda Findeks notunu öğrenmek mümkün olur. Firmaların bu konuda daha detaylı bilgiler kullanması gerekir. Bu konuda bilgi almak adına en kolay yöntem Findeks uygulaması üzerinden işlem yapmaktır. İnternet üzerinden sağlanan iletişimle Findeks puanı ve kredi notu konusunda doğru bilgilere ulaşmak mümkün olur.
 

Findeks tarafından sağlanan bilgiler birey ve kuruluşların kredi notu hakkında doğru sonuç verir. Bankalarla aynı kaynaktan yararlanan aylık araç kiralama firmaları, bu uygulama ile müşterileri hakkında hızlı ve doğru bilgiye ulaşır. Elde edilen bu bilgilerin avantaj veya dezavantaj yaratması söz konusudur.


Findeks Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirsiniz?


Findeks kredi notu nasıl yükseltilir sorusu pek çok kişinin ve firmanın cevabını merak ettiği bir sorudur. Bu süreçte kredi notunun yükselmesi için:
 

·        Takibe düşen borçlar sorun yarattığı için hemen yapılandırma yapmak gerekir.

·        Ödemelerin gecikmeye düşmemesi ve gecikmeye düşmüş ise hemen ödenmesi gerekir.

·        Taksitlerin düzenli olarak ödenmesi gerekir.

·        Borç ve gelir orantısının uygun olması sağlanmalıdır.

·        Mümkünse kart borcunun tamamı yatırılmalı, en azından asgari tutarı aksatılmamalıdır.

·        Fatura ödemelerine dikkat etmek ve ödemeleri zamanında yapmak gerekir.

·        Fazladan gereksiz hesapların kapatılması önemlidir.
 

Bu kurallara uyulması halinde hemen olmasa da aylar içinde kredi notunda yükselme görülür.