Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car
Şaft Tüneli Nedir?
Şaft Tüneli Nedir?
Haz / 14 / 2024
601
Quickshift Şanzıman Nedir?
Quickshift Şanzıman Nedir?
Haz / 14 / 2024
526
Motor Bloğu Nedir?
Motor Bloğu Nedir?
Haz / 14 / 2024
512

İkinci El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ulaşım ihtiyacını karşılamak adına bir araç almaya karar verirken, sıfır araç alabilir ya da ikinci el uygun bir araç ile bu konuda ihtiyacınızı daha uygun şekilde karşılayabilirsiniz. Yazımız içinde ikinci el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkındaki bilgileri sizin için hazırladık. Bu bilgiler ışığında daha uygun ve isteğinizi karşılayacak bir araç alımı gerçekleştirebilirsiniz.
 

Maddi Olanaklarınızı Gözden Geçirin Ve Ayırdığınız Bütçeye Uygun Şekilde Hareket Edin
 

İkinci el araç sektöründe çok sayıda araç görücüye çıkmış durumdadır. Daha önceden bütçenizi belirlemeniz halinde, paranıza göre tercih yapabilir, bu sayede seçenekleri daraltabilirsiniz. Bütçenize göre hareket ederseniz alabileceğiniz araç ilan ve listelerine daha kolay ulaşabilirsiniz. Aracın maliyetine ek olarak alım-satım gibi diğer masrafları da bu şekilde hesaplayabilirsiniz.
 

Marka Ve Model Tercihlerinizi Belirleyin
 

Bütçenizin elverdiği oranda alabileceğiniz araç marka ve modellerine yoğunlaşabilirsiniz. Piyasada sizin isteklerinize cevap verecek marka ve modellere kolayca ulaşabilirsiniz. Yüksek modelli araçlar uygun şekilde satışa sunulmuşsa bu aracı alırken daha dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.
 

ikinci el araç alırken nelere dikkat edilmeli
 

Araç Almadan Önce Mutlaka Test Sürüşü Yapın
 

Almaya karar vermeden önce, anlaşma yapmak üzere olduğunuz aracın test sürüşünü yapın. Aracı kullanırken daha kolay bir şekilde izlenimler elde edebilirsiniz. Eğer araç konfor, rahatlık ve performans konusunda isteklerinizi karşılıyorsa bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Sürücü deneyimi yüksek olanlar, aracı kullanırken motor ve diğer sistemlerin mevcut durumunu daha iyi anlar. Siz de eski sürüş deneyimlerinizi düşünerek bu konuda test sürüşüne gereken önemi verin.
 

Ekspertiz Hizmeti Almadan Kesinlikle İkinci El Araç Almayın
 

İkinci el araç alımlarında en önemli konulardan biri de güvenilir bir ekspertiz hizmeti olacaktır. Aracın motoru, şase numaralarının kontrolü, kaporta ve boya kontrolü, ekspertiz tarafından yapılacaktır. Aracı aldıktan sonra sorun yaşamamak adına ekspertiz raporlarının çok önemli bir tedbir mahiyetinde olduğunu unutmayın. Aracın orijinallik ölçüsü, değişen parçaları ve işlem gören parçaları hakkında bilgi sahibi olursunuz.
 

Belge Evrak Ve Ruhsat Kontrolü Yapın
 

İkinci el araç alımında en önemli konulardan biri de aracın belge, evrak ve ruhsatlarının kontrolünü yapmaktır. Aracı alacağınız kişi ile aracın ruhsat sahibinin aynı kişi olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu tür belge ve evraklar sayesinde aracın geçmişine ait bilgilere de kolayca ulaşabilirsiniz. Resmi olarak satın alma sürecini takip edin ve her aşamanın kanunlara uygun şekilde yapılmasına dikkat edin.
 


 

Sıkı Pazarlık Yapın
 

Satın almak istediğiniz ikinci el araç bütçenize uygun olsa da pazarlık payı mutlaka vardır. Ciddi alıcı olarak pazarlıktaki avantajınızı kullanın. Aracın fiyatından yapacağınız indirim sayesinde sonradan araca yapacağınız harcamaların bütçenize fazladan yük olmamasını sağlayabilirsiniz.
 

Alışverişte Her Adımı Kurallara Uygun Şekilde Atın
 

Aracın satın alınması esnasında devir işlemini ve para ödeme işlemini kurallara uygun şekilde yapın. Araç almak isteğiyle hareket eden çok sayıda kişinin yaşadığı mağduriyeti siz yaşamayın. Aracı üzerinize alana kadar bu sürece çok dikkat edin.
 

Sigorta Ve Kasko Önemini Unutmayın
 

İkinci el araç aldıktan sonra her türkü kaza ve arıza ihtimalini aklınızda tutun. Sigorta ve kasko yenileme çalışmaları aslında fazladan masraf değil önemli bir tedbirdir. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra aracınıza güvenle ve rahat bir şekilde binebilirsiniz. Trafik kurallarına riayet edin ve aracınızın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

 

Kurumsal araç kiralama hizmeti için tıklayın.

Aylık araç kiralama hizmeti için tıklayın.