Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car

Kiralık Araç Kaskosu Neleri Kapsar?

Araçlar kaza yapmadan önce tedbir almak gerekir. Bu tedbirler içinde hiç kuşku yok ki en önemli olanı aracın kaskosunun yapılmasıdır. Maddi olarak ortaya çıkan sorunların hızlıca giderilmesi büyük önem arz eder. Kiralık araç kaskosu neleri kapsar dersek bu konuya vereceğimiz cevaplar müşterilerin bilgili olmasına yardımcı olacaktır.
 

Müşteri olarak araba kiralaması hizmeti almak isteyenler kiralanan aracın kaskolu olmasına çok dikkat etmelidir. Bir sözleşmeye imza atmadan önce talep edilen ve alınan hizmetin ne olduğunu çok iyi bilmek gerekir. Kasko gibi kapsamlı bir sigorta hizmeti tüm kiralık araç girişimi için gerekli hizmetler arasında yer alır. Kaza ve farklı nedenlerle oluşan hasarlar maddi olarak ve sağlık açısından önemli sorunlar oluşturabilir. Bu türden sorunların giderilmesinde ise araç kaskosunun çok önemli yardımları söz konusudur. Arızaların giderilmesi ve masrafların karşılanması gibi durumlar müşterileri ve araç sahibi olan firmaları korumak adına önemli bir fırsat yaratır.
 

Rent a Car kaskosu zorunludur ve sistem içinde görev alan tüm araçların kaskolu olmasına özen gösterilir. Kiralık araçların sağlıklı ömrünü korumak adına oldukça kapsamlı bir hizmet paketi kasko ile sunulur. Bu kapsam içinde:
 

·        Trafik kazaları nedeniyle ortaya çıkan hasarlar,

·        Doğal afet nedeniyle oluşan hasarlar,

·        Yanma ve patlamanın oluşturduğu hasarlar,

·        Her türlü çarpma ve çarpılma durumu,

·        Hukuki koruma,

·        Kaza sonrası hastane giderlerinin karşılanması

·        İMM (İhtiyari Mali Mesuliye),

·        Terör olaylarından kaynaklanan hasar ve kayıplar,

·        Çekici hizmetlerinin karşılanması,

·        Yol yardımı hizmetlerinin karşılanması, yer alır.
 

Hizmet kalitesinin artması müşteri memnuniyetinin oluşmasına neden olur. Herhangi bir arıza ve kaza durumunda ilk düşünülmesi gereken konu insan sağlığıdır. Araç kiralama firmasının kaskolu araç hizmetleri, oluşan pek çok sorunun çözümüne önemli katkı sağlayacaktır.
 

Tatil ya da farklı amaçlar için başka şehre gidenler uçakla yolculuk yapabilir ve aracını götürmemiş olabilir. Buna ek olarak aynı şehirde olduğu halde araca ihtiyacı bulunanlar olabilir. Uygun kiralama şartları ile araç kiralamanın en iyi hizmetler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Hem fiyat hem de araç kalitesi öne çıkarken rahat ve konforlu araçlar müşteri isteklerini karşılar. Gerekli bir adım olan kasko ile hem aracı, hem firmayı, hem de müşteriyi güven altına almak mümkün olur.
 

Kiralık araçların farklı model ve çeşitli segment konusunda önemli sunumları vardır. Asıl amacın müşteri memnuniyeti olduğu bir konuda, aracın kaskolu olması güven veren bir durum olarak kendini gösterir. Son derece kapsayıcı özelliklerle birlikte kaza ve benzer durumlarda kasko ile çözüm ortaya konur. Bakım süreçlerinin düzenli takibine ek olarak sigorta ve kasko konusunda atılan adımlar araçları ve sürücüleri en kötü senaryolara hazır hale getirir. Hasar ve kaza durumunda kasko avantajı ile araç kiralama firmaları için de önemli ve avantajlı çözümler ortaya çıkar.
 

Kasko ve onun getirdiği hizmet avantajlarını hizmet aldığınız firma yetkililerinden öğrenebilirsiniz. Bu sayede kasko hizmetinin kapsamını ve hangi hizmetleri temsil ettiğini görmek kolay olur. Bireysel kaskoya göre araç kiralama şirketleri daha çok ücret ödeyerek aracın kaskosunu temin eder. Sürekli olarak farklı kişilerin kullandığı aracın kasko hizmetinden yararlanması daha yüksek maliyetlerin oluşmasına neden olur. Bu kapsamlı hizmet sayesinde aracın gereksinimleri karşılanır. Maddi olarak ortaya çıkan hasarların çabuk ve doğru karşılanması için kiralık araç kaskosu çok önemli bir gereksinim olarak kendini gösterir.