Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car
Şaft Tüneli Nedir?
Şaft Tüneli Nedir?
Haz / 14 / 2024
601
Quickshift Şanzıman Nedir?
Quickshift Şanzıman Nedir?
Haz / 14 / 2024
526
Motor Bloğu Nedir?
Motor Bloğu Nedir?
Haz / 14 / 2024
512

PDK Şanzıman Nedir?

PDK şanzıman nedir, araçlara ne gibi avantajlar sağlar? Yazımız içinde bu konulara değineceğiz. Porsche markasının geliştirmiş olduğu çift kavrama şanzıman; PDK (Porsche Doppelkupplung) olarak bilinir. Motorlu taşıtlarda önemli görev üstlenen vites kutusu, gelişmiş özellikleri ile araçlara önemli bir sürüş konforu sağlar. Porsche markasının geliştirmiş olduğu bu şanzıman modeli 7 ileri vites özelliğine sahiptir. Manuel ve otomatik özellikli olan şanzıman türü araçlarda üstün özellik ve sürüş konforu sağlar.
 

Otomobil ve diğer kara taşıtlarının hareket kabiliyetinde vites kutusu çok önemli bir rol oynar. Motorun dönme gücünü kullanan bu sistem sayesinde araç tekerlerine farklı şekillerde dönme hızı iletilir. Araç hızlandıkça vites değişimi için gerekli devrin tamamlanması söz konusu olur. Böylece araçların daha yüksek hızlara geçiş yapması kolaylaşır. Sürüş konforu ve kullanım kolaylığı noktasında araç şanzımanlarına çok önemli görevler düşer. Uzun yıllardan beri bu konularda inovasyon çalışmaları yapan Porsche markası, geliştirmiş olduğu PDK şanzıman ile otomotiv sektörüne önemli katkılar sağlamıştır.


PDK Şanzıman Avantajları Nelerdir?


PDK şanzıman avantajları nelerdir sorusuna pratik cevap olarak serilik ve sürüş konforu şeklinde cevap vermek mümkündür. Genel olarak araçların bu modern sistemden yararlanması pek çok yönden avantaj ve fırsatı beraberinde getirir. PDK şanzıman avantajları içinde;
 

  • Araçlara serilik kazandırması,
  • Yüksek performans sağlaması,
  • Yakıt tüketiminde tasarruf sağlaması,
  • Sürüş konforu sunması, öne çıkar.


Porsche araç markası 1947 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde kurulmuştur. Genelde estetik ve hıza dayalı bir üretim modelini benimsemiş olan araç markası dikkat çekici tasarımları ile genel olarak insanların ilgisini çeken araç modellerini piyasaya kazandırmıştır. Firmanın gelişim ve tasarım çalışmaları sadece araçlar üzerinde değil araç sistemleri üzerinde de çok olumlu sonuçlar vermiştir.
 

PDK şanzıman Porsche markasının araç sistemleri üzerinde yaptığı çalışmaların önemli karşılığını göstermiştir. Araçlara serilik ve kolay sürüş avantajı sağlayan bu sistem tüm dünyada karşılık görmüş ve kendi alanında tavsiye ve tercih edilen bir model olarak kendini göstermiştir.


PDK Şanzıman Hakkında Bilmeniz Gerekenler


PDK şanzıman modeli oldukça seri ve avantaj sağlayan bir model olarak piyasaya sunulmuştur. Pek çok farklı şanzıman modeli olmakla beraber bu model çift kavramalı ve ıslak kavrama özellikli bir model olarak geliştirilmiştir. Şanzıman ve benzer sistemlerin geliştirilmesi noktasında Porsche firmasının on yıllardan beri çalışmaları devam etmektedir. Geliştirme ve tasarım konusunda hayli ileride olan güvenilir marka, özellikle spor model hızlı araçlar için bu tür çalışmalara önemli derecede yoğunluk vermiştir.
 

PDK şanzıman hakkında bilmeniz gerekenler içinde bu sistemin çok tasarruflu oluşu önemli bir yer tutar. Hız ve yakıt değerlendirmesi yapıldığında elde edilen verimliliğin çok iyi seviyede olduğunu görmek mümkün olmuştur. Manuel ve otomatik opsiyonları bulunan şanzıman modeli 7 ileri özelliği ile dikkat çekmektedir. Bu özellikler sayesinde şanzıman modelinin kullanıldığı araçları çok verimli ve yüksek performanslı olarak görmek söz konusu olmuştur. Şehir içinde seri bir kullanım fırsatı ortaya çıkarken şehirlerarası mesafede aracın hız limitlerinin en iyi noktaya gelmesi söz konusu olmuştur.
 

Çift kavramalı özellikli PDK şanzıman oldukça yüksek performanslı bir model olarak kendini gösterir. Otomatik olsun manuel olsun bu şanzıman sayesinde araç performansında gözle görülür bir yükseliş öne çıkar. Rahatlık, performans ve tasarrufun aynı anda sağlanması adına PDK şanzıman en doğru tercihlerden biri olarak kendini göstermiştir. Gelişmiş ve modern otomobiller için uygun bir şanzıman modeli Porsche markasının katkıları ile otomotiv piyasasına kazandırılmıştır.

 

Kurumsal araç kiralama hizmeti için tıklayın.

Aylık araç kiralama hizmeti için tıklayın.