Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti | Zeplin Car
Şaft Tüneli Nedir?
Şaft Tüneli Nedir?
Haz / 14 / 2024
601
Quickshift Şanzıman Nedir?
Quickshift Şanzıman Nedir?
Haz / 14 / 2024
526
Motor Bloğu Nedir?
Motor Bloğu Nedir?
Haz / 14 / 2024
512

Quickshift Şanzıman Nedir?

Quickshift şanzıman otomotiv sektörünün gelişimini sembolize eden teknolojilerden biridir. Renault marka araçlarda kullanılan bu gelişmiş sistem pek çok araç markasının tercihi olmaya başladı bile. Aynı zamanda motosikletlerde de bu şanzıman modelinin kullanıldığı bilinmektedir.
 

Araç kullanırken aracın seri olması ve randımanlı şekilde yol alması için gelişim çalışmaları devam ediyor. Bu tür bir çalışmanın karşılığı olan Quickshift şanzıman, sürücüler için araç kullanmayı kolaylaştıran bir teknoloji olarak kendini gösteriyor. bundan sonraki süreçte vites değişimi esnasında debriyaja basmaya gerek kalmadı. Vites değiştirirken ayağınızı gazdan çekmeye de gerek yok. Quickshift teknolojisi ile çok daha seri bir şekilde araç kullanmak mümkün hale geldi.
 

Sürücülerin çok daha randımanlı ve seri bir şekilde araç kullanması bu teknoloji ile sağlanıyor. Vites değişimi için beklemeye ve birtakım gereklilikleri takip etmeye gerek kalmadı. Bu sistemi kullanan her bir aracın güven verdiğini ve pratik kullanıma avantaj sağladığını söylemek mümkün. Vites değişimi esnasında zaman kaybı yaşanmadığı için sürücülerin yola çok daha iyi konsantre olduğunu söyleyebiliriz.


Quickshift Şanzıman Nasıl Çalışır?


Quickshift şanzıman triptonik vites türüne önemli bir örnek olarak karşınıza gelmiştir. Araç kullanmayı daha seri ve kolay hale getiren bir model burada kendini göstermiş durumdadır. Aracın daha seri ve güvenilir olması adına bu teknoloji modeli önemli bir fark yaratmıştır. Vites değişimi için birtakım gereklilikleri beklemeye artık gerek kalmadı. Quickshift şanzıman ile artık ayağınız gazdan dahi çekmeden gerekli vites değişimini yapmak mümkün.


Vites değişimi konusunda otomatik avantajı sağlayan bu sistemle, çok geniş bir pozisyonda vites değiştirmek mümkün hale gelmiştir. Sürüş konforunun yanı sıra güven konusunda bu şanzıman modeli farklı ve özel bir sürüş deneyimi sağlıyor.

 


Quickshift Şanzımanın Faydaları Nelerdir?


Quickshift şanzıman çok faydalı ve güvenilir bir teknoloji olarak kendini gösteriyor. Seri ve kolay kullanım sayesinde sürücülerin yola konsantre olması mümkün oluyor. Şehir içi trafikte araçların çok sık vites değişimi yapması gerekir. Manuel vites araçlarda bu süreçler sürücüler için yorucu olur. Otomatik vites tercih etmek istemeyen ve manuel vites yorgunluğu yaşamak istemeyenler için, Quickshift şanzıman en iyi tercihtir. Trafik çok sıkışık olsa da bu şanzıman modelinin sağlamış olduğu avantajlar araçların daha verimli şekilde çalışmasına katkı sağlamaktadır.


Quickshift şanzıman modelinin iki farklı fonksiyonlu çalışma özelliği bulunur. Her iki sistem de rahat ve konforlu bir sürüşe kolaylık sağlar. Aracın verimli olması ve kolay kullanılması adına bu gelişmiş sistemin katkıları kendini gösterir. Aracın performansı pozitif anlamda avantajlı bir sonuç ortaya koyar. Bu sayede trafiğe daha özgüvenli ve rahat bir şekilde çıkmak mümkün olur. Pratik kullanımın getirdiği avantajlardan biri de aracın ani hızlanma avantajı olarak kendini gösteriyor.